Експерти знайшли шлях порятунку асоціації України з ЄС

194
Експерти прокоментували можливі шляхи порятунку Угоди про асоціацію України з ЄС, незважаючи на негативні результати референдуму в Нідерландах щодо цього питання.

«Я думаю, що лідерів ЄС більше турбує те, який прецедент голландський референдум створює для майбутнього Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства, а не його вплив на Угоду про вільну торгівлю з Україною, бо остання буде реалізовуватися, як заплановано», – цитує Голос Америки викладача Королівського коледжу в Лондоні Олександра Кларксона.
«Угоду про асоціацію між ЄС і Україною ймовірно буде врятовано додаванням кількох пунктів і умов щодо власне Нідерландів до ратифікаційного інструменту, який голландський уряд має передати Брюсселю. Прем’єр-міністр Голландії Рютте може також попросити Європейську раду оприлюднити заяву усіх 28 країн-членів, що наголосить на очевидному, а саме що Угода про асоціацію не означає членства для України у ЄС», – зазначив Ян Теґау, директор аналітичного центру Carnegie Europe. 
Нагадаємо, 6 квітня поточного року в Нідерландах відбувся референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Згідно з попередньою інформацією, більшість голландців проголосували проти. Офіційні результати оприлюднять 12 квітня.

Коментарi

Коментарiв