2018 року владі доведеться показати конкретні результати боротьби з корупцією – політолог

246
Очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко

2018 року загостриться ситуація навколо антикорупційних інституцій, особливо навколо НАБУ. Однак також українці побачать і нові резонансні справи з високопоставленими фігурантами і судові вироки. Такий прогноз зробив очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Експерт нагадує: щодо екс-очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова суд уже почався. Передають до суду документи по екс-депутату Миколі Мартиненку. Однак чи встигнуть їх завершити – невідомо. Про це він розповів у коментарі 24.

Наприклад, додав Фесенко, суд проти Януковича, якого звинувачують державній зраді, очікувався коротким, а він затягнувся.

Однак, переконаний політолог, затягувати з вироками щодо високопосадовців ризиковано, оскільки в 2018 році на всі процеси впливатиме логіка президентських виборів, які відбудуться весною 2019-го. Владі треба буде показати конкретні результати боротьби з корупцією. Тобто доведеться когось покарати. Ступінь і жорсткість вироків може варіюватися: реальний або умовний термін. Це залежить від доказів НАБУ і роботи адвокатів.

«Суди перебуватимуть під тиском громадської думки, політичної кон’юнктури і виправдати когось із підозрюваних корупціонерів буде ризиковано. Як Саакашвілі було трохи ризиковано заарештувати. Тому що відразу суддя і влада теж опиняться в ролі обвинуваченого в пособництві корупціонерам. Тому вироки будуть», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв