ГПУ навряд чи зміниться після звільнення Шокіна, − Сакварелідзе

220
Екс-заступник глави ГПУ і колишній головний прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе зазначив, що якщо після звільнення Віктора Шокіна на його місце призначать «нового Шокіна», у відомстві нічого не зміниться.

В інтерв’ю Радіо Свобода Сакварелідзе розповів, що поки ГПУ не викликає його на допит щодо справи нібито розтрачених його командою 2 мільйонів доларів, наданих Сполученими Штатами Америки. За його словами, це пов’язано з тим, що в разі його виклику Генеральній прокуратурі доведеться допитати і Президент України Петра Порошенка, і Генпрокурора, і навіть послів США, Канади та Європейського Союзу.
Екс-заступник очільника ГПУ також зазначив, що навіть після звільнення Шокіна він фактично й досі керує відомством, оскільки особи, які управляють Генпрокуратурою нині, призначені саме екс-главою відомства.
«Шокін до призначення нового Генпрокурора в органи самоврядування прокуратури призначить довірених і лояльних собі і до них людей. Вони замаскують, що це норми законодавства, які були написані ще Андрієм Портновим, їх було погоджено з Венеційською комісією. І ось ми створили незалежну Раду прокурорів, самоврядування, де буде багато «шокіних», так би мовити, під його впливом», − зазначив Сакварелідзе.
«Шокін – представник системи. Шокін – це сьогодні продовження тієї прокурорської системи, що існувала десятиріччями, яка сьогодні насправді не влаштовує не тільки громадян, а й самих прокурорів, які працюють на низькому рівні. Просто вони бояться про це голосно заявити, оскільки той, хто голосно говорить, зазвичай опиняється на вулиці, або проти нього порушують різні кримінальні справи», − наголосив екс-заступник Генерального прокурора.

Коментарi

Коментарiв