Війна на Донбасі стала найдовшим конфліктом в Європі з часів Другої світової

766
Лише у грудні місія ОБСЄ фіксувала по тисячі порушень режиму тиші на добу

Минулого тижня військові дії на території Сходу України перевершили за тривалістю війну в Боснії 1992-1995 років, ставши найдовшим конфліктом в Європі з моменту закінчення Другої світової. І.

Про це у статті для The Telegraph пише кореспондент Алек Лун, який провів на лінії зіткнення три дні і поговорив з українськими військовими, які розповіли, що у них немає можливості дотримуватися режиму перемир’я.

Так, лише у грудні місія ОБСЄ фіксувала по тисячі порушень режиму тиші на добу. Тільки за останній тиждень загинули сім українських солдат.

23 грудня українська сторона і так звані ДНР і ЛНР оголосили про початок «новорічного перемир’я», іще раз підтвердивши свою прихильність мінському плану щодо врегулювання конфлікту.

Представники від України та Росії також узгодили процес обміну військовополоненими, який відбувся 27 грудня, однак уже протягом перших годин «перемир’я» був убитий один український солдат, і сторони звинуватили один одного в порушенні режиму припинення вогню.

«Не схоже, що ця війна закінчиться, тому що ніхто не хоче, щоб вона закінчувалася, навіть Порошенко», – цитує Лун слова мешканки селища Новолуганське Світлани Карпенко.

Саме цей населений пункт 18 грудня потрапив під обстріли із бойовиків із «Градів». Снаряди потрапили у школу, садочок, місцеву амбулаторію та приватні будинки. Загалом було пошкоджено близько 100 будівель. Від уламків снарядів постраждало 8 мирних мешканців, із них одна дитина.

«Таким чином на Сході України тривають сутички … Сторони конфлікту намагаються покращити свої позиції і відповідати на будь-які провокації – реальні або уявні. Однак у них не виходить домогтися будь-якого вагомого прогресу», – підкреслює журналіст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв