В Ірані прокотилися масштабні мітинги проти зубожіння і політичних утисків

276
Кількох активістів затримали через «незаконність зібрань»

У кількох містах Ірану відбулися антиурядові демонстрації – наймасштабніші після протестів 2009 року, що спалахнули після суперечливих президентських виборів.

Протести почалися іще 29 грудня у місті Мешхед на північному сході країни, другому за величиною місті Ірану, і швидко перекинулися на інші міста – повідомляє ВВС.

ЗМІ повідомили про значну кількість демонстрантів, які 30 грудня вийшли на протести у містах Рашт на півночі і Керманшар на заході країни, а також про дещо менші демонстрації у містах Шираз, Ісфаган і Хамадан.

У Тегерані, столиці Ірану, на місцеву центральну площу вийшли близько 50 людей. Згідно з повідомленнями преси, кількох із них затримали через «незаконність зібрань». Протести пройшли навіть у місті Кум, священному для шиїтів.

Приводом до демонстрацій стало різке підвищення цін на харчові продукти. Громадяни країни впевнені, що уряд Ірану куди більше уваги надає зовнішній політиці, а кошти, які йдуть на різні війни, можна було витратити для економічного зростання.

Водночас у багатьох містах акції протесту переросли у серйозніші антиурядові демонстрації, на яких закликали звільнити політичних в’язнів і покласти край насиллю з боку поліції.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв