Ігор Луценко: Судову систему нищитимуть і 2018 року

307
Народний депутат України Ігор Луценко

Судову систему нищитимуть і у 2018-му. Про це пообіцяв головний юрист Адміністрації Президента Філатов.

Чомусь я вірю цій обіцянці.

Оці всі плани по ліквідації районних судів. Що з ними буде?

От приміром, у центральній частині Києва слухаються численні справи по злочинах у період Майдану. Здогадайтеся, що загрожує цим справам?

Після реорганізації справа потрапляє до нового судді, котрий починає слухати все з самого початку.

Є справи, котрі вже тривають роками. І вони повернуться на початкові точки, і вони знову тягнутимуться роками, щоб дійти хоча б до того етапу, котрий є зараз.

А обвинувачені та їх захист масово подаватимуть скарги. Тому що ніякими стандартами цивілізованого правосуддя не передбачено, щоб людей тримали в СІЗО без вироку безкінечно.

Обвинуваченим цілком обгрунтовано будуть пом’якшувати запобіжні заходи. Відпускатимуть додому на домашній арешт, потім – всього лише на особисте зобов’язання. І це буде, на жаль, відповідати букві закону і євростандартам у галузі прав людини. Адвокати постраждалих не зможуть нічим аргументувати проти. Бо, повторю, людей тримати в СІЗО без вироку не можна безкінечно.

Частина обвинувачених після того може тиснути на свідків. Частина, відчуваючи, що держава не спроможна забезпечити належне правосуддя, прикоротить співробітництво зі слідством. Частина взагалі втече, як утік один із моїх викрадачів.

Хоча, я б на їх місці не тікав. З тими планами по подальшому розвалу судової гілки влади, котрі чесно анонсував пан Філатов, їм нічого тут не загрожує.

Крім, тих, хто заприсягся помститися.

Джерело: Ігор Луценко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв