Олександр Кочетков: Формат спілкування влади з населенням – «Іван-дурень»

260
Політолог Олександр Кочетков

ІМІТАТОРИ ПРОТИ РОМАНТИКІВ.

У році, що минає, знакових подій було, немов люксових авто біля Верховної Ради. Але нас цікавлять ті, які визначають рік прийдешній.

Таких всього три, як у Золотої Рибки.

Перше: сформувався формат спілкування влади з населенням. Я б назвав такий формат «закос під Івана-дурня».

Тобто, всі позитивні події влада однозначно приписує собі. Всі негативні вона на блакитному оці називає позитивними і теж приписує собі. Наприклад, зараз аномально тепло, тому є економія енергоресурсів, але Кабмін розповідає, що ця економія – результат його напруженої праці з енергозбереження. А ось якщо ми бачимо в магазині стартують в стратосферу ціни, то влада хвацько пояснює, що «насправді ціни стабільні, як ніколи. І взагалі у нас зростання економіки, а незадоволеними можуть бути тільки агенти Путіна». Хочете переконатися – пересильте себе і послухайте Прем’єр-міністра.

Поводитися так можуть або зловмисні ідіоти, або сволочі, які вважають покірливими ідіотами всіх нас.

Друге: зафіксувалася вісь протистояння у суспільстві.

Із одного боку, це Президент Порошенко, його силовики, корумповане чиновництво і підгодований бізнес, з іншого – активна частина суспільства, яка вже переконана, що шкода, що наноситься цією владою, вище, ніж загроза нестабільності, ескалації війни та інших жахів, якими лякають найняті лоялісти. Ця частина суспільства не вірить, що на владу можна вплинути через вибори і сподівається тільки на протестну, вуличну активність.

Все, що відбувається в країні і світі цими сторонами сприймається абсолютно діаметрально. І таке протистояння не може розсмоктатися саме по собі.

Третє: позначилося, що президентство Дональда Трампа буде, як би це м’якше, нелінійним.

Це важливо, тому що українська влада так дістала Європу своєю необов’язковістю і просто брехливістю, що останньою опорою залишилися Штати. Але не тому, що у Вашингтоні ще не розкусили ПОПа, а тому, що він гвинтик великої схеми між США і РФ. І ось те, як складеться ця схема плюс загроза звинувачення Трампа в таємній змові з Путіним, вирішальним чином вплине на внутрішньоукраїнський розклад.

Рік тому я писав, що не розумію, за рахунок чого ПОП зможе зберегти своє президентство в 2017 році. Але він зберіг, хоча владу качає і штормить усе більше. І зовсім не тому, що Президент вів свою гру сильно і безпомилково – якраз навпаки. Але ось противники ПОПа виявилися занадто розрізненими, некреативними і неорганізованими.

І головне: вони поки не змогли запропонувати суспільству переконливу програму, що відповідає на питання, а хто і що буде після того, як зметуть нинішню владу? Обпікшись на результатах Євромайдану, суспільство побоюється, щоб не стало ще гірше, і підтримає тільки відкрито заявлену переконливу команду нової влади, що має реальний, а не декларативний план очищення і перетворення країни.

Якщо така команда буде пред’явлена ​​і прийнята суспільством, то буквально через кілька місяців справу про держзраду Януковича доведеться об’єднувати з таким відносно Порошенка. Не буде – готуйтеся до другого терміну або операції «наступник» у генпрокурорському виконанні.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв