Трамп обрав бездоганний час для рішення про зброю для України – ІноЗМІ

344
Відоме видання похвалило Трампа за рішення щодо зброї для України

Видання The Washington Post у своїй статті похвалило президента США Дональда Трампа за «бездоганно обраний час для прийняття рішення про надання Україні летального озброєння», передає Голос Америки.

«Адміністрація Трампа протягом кількох місяців сумнівалась, чи надавати оборонну зброю Україні, але коли цього тижня вона нарешті вдалась до дій – час було обрано бездоганно. У середині грудня агресія з боку сил очолюваних Росією різко зросла: важкі артилерійські та ракетні обстріли відверто заперечували тезі про те, що трирічна московська інтервенція до Донецької та Луганської областей перейшла до стадії «замороженого конфлікту», – ідеться у статті.

«Подейкували, що Путін вбачав в ескалації в Україні спосіб об’єднати підтримку всередині країни напередодні президентських виборів, які відбудуться у Росії у березні», – додає видання.

Також зазначено, що  рішення Трампа надати Україні протитанкові ракети «Джавелін» і погодити продаж снайперських гвинтівок «не зупинить російський наступ, якщо він матиме місце, однак воно може примусити Путіна взяти паузу»: «Це гідне застосування принципу «мир через силу» президента Рональда Рейґана, яким Трамп, за власним зізнанням, захоплюється. … Путін має усвідомити, що його агресія, чи-то в Україні, чи у кіберпросторі, отримає відпір і потягне за собою відчутні збитки для нього».

Щоправда, ідеться далі, кількість зброї, яку отримає Україна, є досить скромною, а офіційні особи називають це озброєння «заплатками», оскільки воно заповнить ключові слабкості у захисті країни.

«Трамп відступив від позиції президента Барака Обами, який відхиляв пропозиції щодо надання Києву смертоносної зброї. Обама підкреслював, що постачання до України зброї лише призведе до подальшої ескалації з боку Росії. Нарешті ми побачимо, чи було таке обґрунтування розумним, чи – лише виправданням для бездіяльності», – підсумовує WP.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв