Медична реформа нагадує великий експеримент над українцями – експерт

359
Заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий

Робити завідомо неефективні для медичної галузі дії – це пряма шкода та загроза здоров’ю українців. Про це заявив заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий в ефірі ZIK.

«Усе те, що робиться у медичній реформі, нагадує експеримент, мовляв, спробуємо і подивимося, як воно піде. Але за цим «спробуємо» стоїть життя і здоров’я людини», – підкреслює фахівець

За його словами, завідома неефективні для медичної галузі зміни – це пряма шкода та загроза здоров’ю українців: «Ідеться про первинну медицину, оскільки виділяти недостатньо коштів на цей сегмент і говорити, що він запрацює з погляду підвищення якості, доступності і тому подібне, абсолютно нелогічно. До того ж, при такій кадровій ситуації, яке є сьогодні, і при тому, що система кадрового планування в країні повністю знищена».

Надутий також зауважує, що Міністерство охорони здоров’я не змогло відповісти на запит, скільки саме сімейних лікарів прийде в первинну ланку 2018 року.

«Є розрахунки, і мінімальна межа фінансування, нижче якої система стає некерованою в інтересах суспільства, це 7% від ВВП, і 70% від загальних видатків на охорону здоров’я. Сьогодні ж витрати на охорону здоров’я складають 2,5-3,5 % від ВВП, тобто система в принципі некерована суспільством», – пояснив експерт.

Відповідно, додає він, щоб 2018 року пацієнти могли точно отримати правдиву безоплатну медичну допомогу в стаціонарному секторі, потрібно щонайменше 200 мільярдів.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв