Справа вбивства Ноздровської не зачіпляє інтереси влади – політолог

322
Експерт переконаний: справа вбивства Ірини Ноздровської не зачіпляє інтереси владної верхівки

Розкриття вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської – питання часу. У влади існує відчуття небезпеки, однак ця справа не зачіпляє інтереси «верхівки» країни. Таку думку висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій «Форум» Валерій Димов.

За словами фахівця, у владі існує так званий корпоративний принцип: ворон ворону око не виклює. У випадку вбивства Ноздровської у влади все ж існує відчуття небезпеки, тому в цьому випадку, імовірно, буде навіть конкуренція серед правоохоронців, щоб здобути собі лаври «перемоги» у розкритті злочину.

«Справа вбивства Ірини Ноздровської не зачіпляє інтереси владної верхівки. Тому віддати районного суддю (родич винуватця в загибелі сестри Ноздровської – суддя, що намагався закрити справу – ред.), якщо він виявиться причетним, на поталу суспільству для справедливого покарання, не складає небезпеки для влади. Але зараз ми бачимо агонію старої системи, політичної і правоохоронної зокрема, не спроможної мати лідерські якості, яка гальмує розвиток суспільства», – підкреслює політолог у коментарі 24.

Водночас, переконаний він, якщо влада не зможе впоратися з такими викликами, то міні-Врадіївки (у 2013 році протести місцевих жителів міста Врадіївка через зґвалтування і замах вбивство жінки правоохоронцями набули широкого розголосу – ред.) постійно виникатимуть в Україні.

«Такі злочини як вбивство Ірини Ноздровської, свого роду тліюча пожежа в торф’янику, яку не видно, але вона все одно спалахує, як би ти її не локалізував. Якщо не буде реформ і самоочищення системи, а влада реагуватиме точково, то ці вогнища людського незадоволення виплескуватимуться на вулиці. Українці вже не миритимуться з відсутністю справедливого покарання», – запевняє Димов.

В іншому разі, додає експерт, влада не зможе боротися ні із зовнішніми ворогами держави, ні з корупцією, яка є другим українським фронтом.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв