Європа не вважає Гройсмана реформатором, – експерт

270
В ефірі Радіо Свобода керівник брюссельського відділу фундації «Відкрита Європа» Пітер Клепп наголосив, що ЄС не вірить у реформаторські здібності Володимира Гройсмана, який може отримати посаду глави уряду України.

Експерт наголосив, що Арсеній Яценюк, який уже подав у відставку з посади Прем’єр-міністра України, спочатку отримав повагу керівництва Європейського Союзу, проте після аналізу результатів його роботи ЄС зрозумів, що він протидіє запровадженню економічних реформ і боротьбі з олігархією в державі.
«На жаль, Гройсмана теж реформатором не вважають. Хоча, можливо, він і кращий за Яценюка, але це покаже час. Хто би не став українським Прем’єром, найважливіше, щоби він подолав «кумівство». І найкращий приклад цьому – Грузія: корупцію в уряді викорінить не призначення нових прокурорів чи створення антикорупційних установ. Просто треба зменшити урядовий контроль над місцевими економіками», – зазначив Клепп.
Дещо іншої думки дотримується литовський депутат Європейського парламенту Петрас Ауштрявичус, який сподівається, що уряд Гройсмана не лише подолає політичну кризу в Україні, але і прискорить процес запровадження реформ.
«Сподіваюся, що новий уряд на чолі з паном Гройсманом буде мати не лише стабільну більшість, але й прискорить соціально-економічні й політичні реформи. Добре, що він уже має зв’язки з Брюсселем, де його знають, як спікера парламенту, який взявся за реформи. Маю надію, це буде позитивним фактором подальших контактів між Україною та Європейським Союзом», – наголоси високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв