У Польщі українських працівників змушують носити синьо-жовту уніформу

609
Між Україною і Польщею назріває новий скандал

Міжнародна компанія Lindab, що має виробничі потужності під Варшавою, зобов’язала співробітників-українців носити одяг у кольорах національного прапору, через що зіткнулася із звинуваченнями в дискримінації.

Про цю історію повідомила Gazeta Stołeczna.

Про незвичну сегрегацію на заводі журналістам розповів один з клієнтів, який помітив, що працівники компанії мають уніформу різного кольору залежно від відділу, в якому вони працюють, однак українці є винятком – незалежно від ділянки, на якій вони діють, вони зобов’язані носити одяг у синьому та жовтому кольорах.

«Я не міг навіть уявити, що таке можливе! Уявіть, що поляків зобов’язують одягати червоно-білу уніформу, коли вони працюють на фабриці за кордоном», – обурився один із клієнтів.

Керівник заводу Міхал Вроблевский заперечив звинувачення у свою сторону і пояснив, що таким чином «помічав» співробітників, які не розмовляють польською: «У нас всі співробітники носять сині брюки та різноманітні сорочки. Механіки – зелені, бригадири – червоні. Це така система ідентифікації. А жовті сорочки українців означають, що вони не говорять польською».

Водночас експерти у питаннях протидії дискримінації впевнені, що дії роботодавця незаконні.

«Це – принизлива практика сегрегації», – цитує видання представницю асоціації «Ніколи знову» Анну Татар. У асоціації підкреслюють, що таке позначення українців не має функціонального змісту, а також створює національний поділ серед співробітників.

Натомість керівник виробництва каже, що така ідентифікація допомагає самим українським співробітникам.

Телеканал TVN зазначає, що до національної інспекції з питань праці вже спрямоване прохання втрутитися у ситуацію.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв