Гройсман остерігається впливу Порошенка на його уряд, − експерт

237
Політтехнолог Олексій Голобуцький пояснив, із чим пов’язаний затягнений процес формування нового уряду в Україні.

На думку Голобуцького, основний кандидат у Прем’єр-міністри, чинний спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман побоюється сильного політичного впливу команди Президента Петра Порошенка, тому процес перемовин щодо формування нового уряду триває так довго.
«Головна причина затримки з формуванням уряду – Гройсман виявився трохи більш самостійним гравцем, ніж вважалося. Він молодий, як на політика, і не хоче виконувати забаганки «старших товаришів» і змарнувати кар’єру політика. Бо поставлять біля нього якихось людей, які впливатимуть на ухвалення рішень, а відповідати за все – йому. Окрім того, всі сторони переговорів бояться «кидка», і перестраховуються. Наприклад, малоймовірно, що за постанову про відставку Арсенія Яценюка не набирається достатньо голосів. Але якщо це таки відбудеться – уся конструкція руйнується», – наголосив в ефірі Радіо Свобода експерт.
Крім того, за його словами, погроза Порошенка щодо розпуску парламенту в разі провалу затвердження нового Прем’єра протягом цього тижня є цілком реальною. Відтак, ситуація може критично завершитися для «Народного фронту» та «БПП». Відповідно, Голобуцький упевнений, що 14 квітня сторони проголосують за відставку Яценюка та призначення нового глави Кабінету Міністрів.

Коментарi

Коментарiв