Розслідування вбивства Ноздровської стане індикатором боротьби з корупцією в Україні – ІноЗМІ

293
Розслідування вбивства Ноздровської покаже, як влада бореться з корупцією

Розслідування вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської та реакція української влади на цю справу стане лакмусовим папірцем, що покаже, як просувається боротьба з корупцією в країні.

Про це пише кореспондент The New York Times Ендрю Крамер.

За його словами, це резонансне вбивство сталося у вирішальний момент, коли Україна коливається між здійсненням кардинальної реформи державного управління відповідно до стандартів Заходу і поверненням до пострадянської політик «у звичному режимі».

Судова реформа, підкреслює журналіст, нині є головним питанням на порядку денному західних спонсорів України.

Як він зауважив, юрист-правозахисник і антикорупційна активістка Ірина Ноздровська прославилася своєю боротьбою за правосуддя у справі своєї сестри Світлани Сапатінської, яка загинула два роки тому, коли її збила машина, за кермом якої перебував Дмитро Россошанський, племінник впливового судді.

«Ноздровській таки вдалося посадити винуватця смертельного ДТП за ґрати, заслуживши похвалу українських ЗМІ за важливу перемогу у боротьбі за верховенство права в Україні. Але ця справа набула похмурого продовження у перший день нового року, коли тіло правозахисниці спливло на поверхню заледенілої річки недалеко від Києва. Ноздровську вбили ножем», – наголошує Крамар і підсумовує, що «боротьба Ноздровської за справедливість у справі її сестри стала символом протидії глибоко вкоріненої корупції в Україні».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв