Проти представників УПЦ МП відкрили провадження за розпалювання ворожнечі та ненависті

407
Влада нарешті почала реагувати на дії УПЦ МП?

Проти низки представників Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), ГО «Союз православний «Радомир» почали розслідування за ознаками кримінального правопорушення спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.

Про це повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.

За його словами, «представники Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів, надаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ МП, чим ображають почуття громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями».

Окрім того, указані особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України.

«Деякі представники указаних релігійних організацій останнім часом допускають висловлювання за єдність слов’янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви (РПЦ). Серед прихожан храмів розповсюджується інформація про необхідність об’єднання України з Росією та засуджується Європейський напрямок розвитку нашої держави, засуджується проведення антитерористичної операції, а також виправдовуються агресивні дії Російської Федерації по відношенню до України», – заявив Лисенко.

Із метою забезпечення швидкого та ефективного дослідження обставин, з огляду на резонансність події, розслідування у цьому кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Управління Служби безпеки України в Запорізькій області за процесуального керівництва групи прокурорів прокуратури Запорізької області.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв