Нацрада вимагає від парламенту знищити «русскій мір» на ТБ

468
Верховну Раду закликали нарешті подолати «русскій мір» на ТБ

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення пропонує Верховній Раді та Президенту України ухвалити низку законодавчих змін, аби з українського теле- та радіопростору нарешті зникла пропаганда «русского міра», зокрема і виступи українських гастролерів у Росії.

Згідно з повідомленням регулятора, у січні цього року до них надійшло багато звернень і щодо показу окремих фільмів, а також щодо контенту та ідеологічного спрямування телепрограм та концертів. Так, найбільше критикували «законодавчу колізію щодо практики трансляції деяких радянських фільмів».

«Це питання потребує роз’яснення ще й тому, що окремі представники індустрії замість пропозиції глядачеві нового контенту штучно створюють в інфопросторі сенсаційні кампанії навколо продукту старого радянського виробництва. Українську аудиторію намагаються тримати в контексті ностальгії за минулим, маніпулятивно використовуючи для цього кінематограф», – підкреслили у Нацраді.

У відомстві пояснили, що цьому сприяє зокрема нерозв’язана суперечність навколо застосування обмежень згідно з законодавчо обумовленим переліком осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Крім того, досі не узгоджено положення двох законів, які сторони трактують відповідно до своїх інтересів: «Із одного боку, закон «Про кінематографію» визначає три категорії фільмів, які не дозволяється розповсюджувати та демонструвати на території України (вироблені після 1 серпня 1991 року та містять пропаганду; вироблені після 1 січня 2014 року; одного з учасників фільму внесено до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці). Водночас у цьому законі немає положень щодо заборони фільмів, вироблених до 1 серпня 1991 року».

Інша категорія звернень, що надходять до регуляторного органу стосується виступів українських артистів, які активно гастролюють у Російській Федерації.

«У цій ситуації Національна рада не має жодних важелів впливу на телерадіоорганізації, бо закон взагалі про це нічого не каже. У цьому випадку будь-яка дія регулятора на обмеження буде оскарженою в суді», – констатують у відомстві.

Новорічні ефіри вітчизняних телевізійних мовників знову викликали в активному суспільному середовищі дискусію навколо пр…

Опубліковано Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 11 січня 2018 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв