Експерт спрогнозував наслідки відставки Яценюка

280
Старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд проаналізував можливі наслідки відставки Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

На думку Аслунда, основною перевагою відставки Яценюка є те, що між Прем’єр-міністром і Президентом України нарешті завершиться конфлікт. Крім того, українській владі слід забути про колишній баланс сил.
Експерт зазначив, що наближення завершення політичної кризи в Україні явно є позитивним моментом, проте це не означає спроможність нової влади повернути фінансову підтримку іноземних партнерів, яку заморозили у зв’язку з невизначеністю української сторони щодо коаліції й уряду.
Аналітик підсумував, що головними недоліками Яценюка як глави уряду стали звинувачення в корупції та повна втрата довіри українського населення й партнерської підтримки. За словами Аслунда, ЗМІ в Україні стримано критикують Президента, проте щодо Яценюка вони завжди були гостро налаштовані. Таким чином, його постійно звинувачували у провалі багатьох реформ і лобіюванні інтересів своїх наближених.
Володимира Гройсмана на посаді Яценюка чекає складність у спілкування з парламентарями від «Народного фронту», які залишилися незадоволеними результатами перемовин і тим, як Президент Петро Порошенко обійшовся з їхнім лідером.
Найбільше побоювання експерта викликає те, що уряд під керівництвом Гройсмана не буде настільки реформаторським, тому може не справитися з вимогами Міжнародного валютного фонду до України щодо надання чергового кредитного траншу.

Коментарi

Коментарiв