США розкритикували українську судову систему

279
Прес-служба Державного департаменту США оприлюднила Доповідь відомства про дотримання прав людини в Україні протягом 2015 року.

Згідно з доповіддю, Сполучені Штати Америки вважають основними недоліками судової системи в Україні залежність від політичного тиску й корупції, що у свою чергу призвело до цілковитої втрати довіри серед населення.
Крім того, українські судді скаржаться на погіршення розподілу виконавчої й судової влади протягом останнього часу.
Деякі судді стверджують, що високопоставлені політики чинили на них тиск, щоби вирішити справи на свою користь, незалежно від обставин справи, − зазначено в документі.
Серед недоліків судів в Україні також назвали недостатнє фінансування, занадто тривалі розгляди справ і неспроможність цієї структури належною мірою забезпечити виконання постанов. Зокрема, протягом минулого року українська влада в повному обсязі виконала лише близько 40% постанов.
«Похвалили» Штати українську судову систему за ухвалення в лютому минулого року Верховною Радою закону, що передбачає забезпечення права на справедливий суд, зокрема йдеться про конкурсний відбір суддів під час прийому на роботу й їхню перевірку.
Згідно з новим законом, будь-яка особа може фіксувати на відео слухання в судах без спеціального дозволу, крім того, всі судові рішення повинні бути опубліковані в єдиному державному реєстрі, − цитує 24 Доповідь Державного департаменту США.

Коментарi

Коментарiв