Що світить Путіну за розміщення ракетних установок у Криму: прогноз експерта

1271
Експерт переконаний: із путінською Росією спрацьовує тільки тиск і сила

Розміщенням в анексованому Криму зенітно-ракетних комплексів С-400 президент Росії Владімір Путін демонструє, що Росія адаптувалася до санкцій і ставить свої інтереси безпеки, як вона їх розуміє, вище тиску Заходу. Кремлівський лідер бачить, що попри наявність санкцій, іти на радикальні кроки Захід не стане.

Таку думку висловив правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

«Розміщення ракетних установок – демонстрація того, що Росія готова до поглиблення санкцій, які, з одного боку, спрацювали, є рецесія економіки, вичерпання фондів, накопичених під час високих цін на нафту. Але спрацювали не так санкції, які здебільшого носять символічний характер, як це наслідок об’єктивного падіння цін на нафту, що вдарило по всім експортерам», – підкреслює експерт у коментарі 24.

Він також зауважив, що Путін почав із грубого порушення міжнародного права, анексувавши Крим, і далі на нього аргументи права і дипломатії не впливають: «Той, хто витер ноги об засадничі принципи статуту ООН, навряд чи звертатиме увагу на якісь занепокоєння Заходу, навіть, якщо вони «глибокі». Путін бачить, що йти на радикальні кроки, – нафтове ембарґо чи відключення SWIFT, що могло б зупинити Росію – міжнародна спільнота не готова».

За словами Друзенка, це все одно, що подати в суд на терористів. Країни, які мають справу з терористами, і успішно з ними борються – США та Ізраїль – знають, що терориста треба не судити, а знищувати. Щоб витягнути свого заручника, потрібно взяти заручника з боку противника. Із Росією, додає правник, спрацьовує тільки тиск і сила.

«Розміщення в Криму С-400 – це виклик міжнародній спільноті: ви говоріть, що хочете, а ми робитиме те, що нам заманеться», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв