Олександр Кочетков: Чому Путін хоче повернути наші кораблі?

691
Політолог Олександр Кочетков

Треба розуміти, що Кремль ніколи не віддасть незалежній Україні нічого потрібного. І навіть непотрібне і раскурочене він віддасть тільки в обмін на якісь поступки, якусь свою вигоду, токсичну для України.

В рамках своїх президентських виборів Путін змушений грати роль миротворця. Тому що в народі популярність протиприродною агресією проти України можна забезпечити тільки істеричною пропагандою, яка підтримує, серед іншого, сепаратизм Донбасу. Але така пропаганда дає побічні ефекти. Зокрема, в Росії одразу підіймають голову різні національно-шовіністичні сили. А там і так міжнаціональна ворожнеча, вища за Останкінську башту, може спалахнути в будь-який момент.

Друге, що ще більше турбує Кремль – в самій Росії починають різко посилюватися сепаратистські позиви – в Калінінграді, Татарстані, Сибіру, ​​чого Путін серйозно побоюється. Це одна з причин, з якої Донбас нині в російській пропаганді і став знову «частиною України».

А для російської еліти Путіну терміново необхідно повернутися в коло «головних світових рєшал». Потрібно, щоби сильні світу з ним зустрічалися, радилися. Якщо вождя недоімперії ігнорують, він втрачає статус всередині РФ.

Знову ж від санкцій Кремлю треба позбавлятися. А тут ще Штати нові затівають. Тож, доводиться щось вигадувати.

Щоб повернутися в статус «рєшали», Путіну необхідно продемонструвати переконливу готовність до конструктивних кроків, оскільки і «мінськ», і переговори Волкер-Сурков зайшли в глухий кут. Тому і стався довгоочікуваний обмін полоненими. Тому і виникла готовність повернути абсолютно непотрібні російському флоту застарілі та ще й розграбовані українські судна.

Це піднесуть світу в стилі «Так подивіться, між РФ і Україною з ініціативи РФ настільки налагоджуються стосунки, що навіть військову техніку повертають – повна довіра і взаєморозуміння». Прямо відчувається отруйно-креативний почерк Віктора Медведчука. Я проти його демонізації – занадто багато честі, але в Москву він мотається останнім часом явно не дарма.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв