Петро Олещук: Порошенко хоче одноосібно «збирати лаври» від кожного успішного звільнення заручників

228
Політолог Петро Олещук

10 січня президент П. Порошенко несподівано оприлюднив у себе на сторінці у ФБ фотографію зустрічі з українськими представниками у «Тристоронній контактній групі» в Мінську, яка начебто була проведена з питання обміну полонених.

Власне, це повідомлення викликає масу питань. Наприклад, що такого особливого у зустрічі президента з власними представниками, яких він же сам і делегував до ТКГ. Що це за така особлива подія? Що вони могли обговорювати? І що у цьому обговоренні особливого?

Ну, і ще одне питання. Ті, хто уважно роздивився фото зустрічі, не міг не відзначити відсутність на ній одного з представників України у «контактній групі» – В. Медведчука, якому президент, власне, і делегував раніше вирішення питання обміну полонених. Повертаючись до проведеного в останні дні 2017 року масштабного обміну полонених, слід відзначити, що він зіграв значну роль в тому, щоб цей захід пройшов успішно.

Так от, відсутність Медведчука на зустрічі з Порошенком в АП 10 січня, як виявляється, пояснюється досить просто. Саме цього дня, 10 січня, за інформацією російських ЗМІ а згодом – і вітчизняних, відбулася чергова зустріч у форматі «Путін-Медведчук».

До речі, варто нагадати, що не так давно П. Порошенко «анонсував» продовження перемовин щодо обміну полонених саме 10 січня. Хоча представник ОБСЄ М. Сайдік раніше повідомляв, що Тристороння контактна група збереться у Мінську лише 18 січня 2018 року. То що ж мало відбутися саме 10 січня і що мав на увазі президент П. Порошенко?

Схоже, що мова була саме про чергову зустріч Путіна та Медведчука. Але в Адміністрації Президента в останній момент вирішили, що для них – це не надто потрібний інформаційний привід. Тому вирішили здійснити, говорячи професійною мовою, «інформаційне перехоплення» – згенерувати «інформпривід», що мав «перекрити» основну подію.

Очевидно, президент Порошенко намагається приховати участь Медведчука у переговорному процесі щодо обміну полонених. З одного боку, він йому, очевидно, потрібен. З іншого боку – він не дуже хоче «світити» Медведчука в якості основного переговорника. Нарешті, він хоче одноосібно «збирати лаври» від кожного успішного звільнення заручників. Тому в АП намагаються старанно «замаскувати» участь власного «комунікатора» між Банковою та Кремлем. Проте це не зменшує важливості деяких фактів. Наприклад, того факту, що нинішня формула («всі на всіх у декілька етапів»), за якою де-факто здійснюється обмін, була розроблена і запропонована саме Медведчуком. Ну, і сам президент періодично мимоволі проливає світло на перебіг процесу, коли говорить про «відновлення переговорів 10 січня». Завдяки витоку інформації через зарубіжні ЗМІ, ми тепер знаємо, які саме переговори Порошенко мав на увазі, і хто з ким про що домовлялись.

Нам же залишається лише гадати, які політичні рішення нас можуть чекати в результаті зустрічі Путіна і Медведчука?

P.S. 11 січня Путін зробив свою заяву про «повернення техніки».

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв