Як Україна може покарати керівництво РФ за агресію: думка експерта

400
Керівництво РФ може уникнути покарання за агресію проти України

Російські високопосадовці можуть уникнути покарання за агресію проти України через поправку до Римського статуту, яка передбачає відповідальність фізосіб і набирає чинності з 18 червня 2018 року.

Таку думку в інтерв’ю ZN.UA висловив колишній суддя Міжнародного трибуналу по колишній Югославії (МТКЮ) Володимир Василенко.

«Згадана поправка до Римського статуту передбачає, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) може розглядати справи про кримінальну відповідальність індивідів за вчинення злочину агресії лише у тому випадку, коли обидві сторони збройного конфлікту ратифікували статут. Виняток становить випадок, коли до суду звертається Рада Безпеки ООН. Але у Радбезі ООН Росія має право вето», – підкреслив фахівець.

Крім того, Росія відкликала свій підпис під Римським статутом: «Тому не доводиться говорити, що Статут може бути використаний для звинувачення керівництва РФ в акті агресії… Однак залишаються широкі можливості вимагати притягнення політичного і військового керівництва РФ до відповідальності за вчинення інших міжнародних злочинів, оскільки вони відбуваються на території України і проти громадян України».

«Зокрема шляхом доказу того, що вище керівництво РФ не вжило заходів для запобігання міжнародних злочинів і покарання за них», – додав Василенко.

За його словами, якщо прокурор МКС погодиться з цими доказами, тоді він запросить російських високопосадовців у Гааґу.

«І не важливо, хто це буде – міністр, прем’єр чи президент: імунітет тут не діє, як і не важливо, коли це буде: міжнародні злочини не мають терміну давності», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв