ЗМІ проаналізували новий склад уряду зі «старими» міністрами

241
Журналісти телеканалу 112 проаналізували персоналії новопризначених міністрів українського уряду, чимало з яких і раніше займали посади в КМУ.

У цілому новими особами в Кабінеті Міністрів є лише три чверті призначених урядовців. Шестеро членів КМУ і раніше мали свої посади. Зокрема, троє з них і представниками команди Президента Петра Порошенка, троє − вже колишнього Премєр-міністра Арсенія Яценюка. 
Відповідно, виникає питання, чи може таким чином оновлений склад Кабміну запровадити ті реформи, які попередній уряд не зміг утілити в життя протягом тривалого часу? 
Компромісом для сторін перемовин щодо уряду стало призначення Степана Кубіва на посаду першого віце-прем’єр-міністра й міністра економічного розвитку й торгівлі. Спершу команда Адміністрації Президента пропонувала кандидатуру Віталія Ковальчука, проте новопризначений Прем’єр Володимир Гройсман заявив, що не хоче його бачити у своєму уряді.
Посаду віце-прем’єр-міністра з соціальних питань отримав Павло Розенко. Журналісти наголошують, що в уряді виникне складність у зв’язку з поділом повноважень Розенка й міністра соціальної політики Андрія Рева. Тому, найбільш імовірно, що їх призначення стало ще одним компромісом, аби задовольнити інтереси всіх сторін переговорів.
На посаду віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції затвердили Іванну Климпуш-Цинцадзе, яка раніше не була помічена в жодних скандалах і політичних конфліктах. Фактично, вона не отримала жодних серйозних повноважень, тому по суті це призначення не грає певної ролі в уряді.
Володимир Кістіон, який отримав посаду віце-прем’єр-міністра з питань АТО й окупованих територій, є наближеним Гройсмана. Він завжди був помічником нового глави уряду незалежно від його посади.
Залишився на своїй посаді віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, інтереси якого лобіював Порошенко.
Колишній міністр культури В’ячеслав Кириленко тепер є міністром із гуманітарних питань, оскільки Гройсман категорично відмовився залишити йому попередню посаду. Підкреслимо, як глава Міністерства культури Кириленко відзначився хіба що забороною низки російських фільмів.
Однією з умов відставки Яценюка було збереження посади міністра внутрішніх справ для Арсена Авакова, який уже втретє очолює відомство. Так само зберіг свою посаду й міністр оборони Степан Полторак, оскільки на цьому категорично наполягав Президент. Також із самого початку переговорів Порошенко зазначив, що не хоче змінювати міністра закордонних справ Павла Клімкіна.
Міністром юстиції вдруге став Павло Петренко, який є наближеним Яценюка. Протягом двох років на цій посаді він так і не спромігся домогтися успіху в реформуванні судової системи, хоча фактично це було його основним завданням.
Під час перемовин чи не найбільше конфліктів викликала посада міністра енергетики й вугільної промисловості, яку врешті отримав Ігор Насалик. Зазначимо, він є одним із спонсорів «Блоку Петра Порошенка».
За квотою «Народного фронту» міністром інфраструктури призначили Володимир Омеляна. Міністром освіти й науки також із легкої руки «НФ» стала Лілія Гриневич, яка раніше запам’яталася ініціативою закону, що стверджує автономію університетів і академічну свободу викладачів і студентів.
Ініціативою Гройсмана стало призначення на посаду глави Міністерства культури актора Євгена Нищука, який уже заявив, що не продовжуватиме політику Кириленка щодо заборон.
Міністерство молоді та спорту очолюватиме Ігор Жданов, якого нещодавно виключила зі своїх списків партія «Батьківщина», після чого він перейшов до команди Яценюка. Колишній глава уряду також наполіг на призначенні на посаду міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.
Юрій Стець із команди Порошенка й надалі очолюватиме Міністерство інформаційної політики. Відповідно до ініціативи Гройсмана, міністром КМУ призначили Олександра Саєнка.
Невизначеною залишається лише посада міністра охорони здоров’я. Максим Нефьодов і глава Національного інституту хірургії і трансплантології імені О. О. Шалімова Олександр Устенко відмовилися від пропозиції влади очолити це відомство.

Коментарi

Коментарiв