Спалах кору є лише початком страшних епідемій в Україні – Богомолець

1431
Богомолець переконує: в Україні можуть спалахнути смертельні епідемії

Паралельно зі спалахом кору, яка поширюється по Україні, погіршується ситуація і з іншими небезпечними хворобами.

Про це повідомила народний депутат, очільниця комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець у Facebook.

За її словами: епідемії страшних хвороб можуть спалахнути в Україні кожної миті: «Захворюваність на кір у порівнянні з попередніми роками зросла у 70 разів! Але спалах епідемії кору – мінімальна проблема, яка може сьогодні виникнути. Адже на 30% зросла захворюваність на кашлюк, збільшується кількість випадків правцю. На черзі – спалах захворюваності на більш страшні хвороби – дифтерію та поліомієліт, які призводять до інвалідності, а в окремих випадках – і до смерті хворих».

Медик наголошує: в Україні катастрофічно впали показники вакцинації дітей по всім небезпечним хворобам, що і викликало різке погіршення епідеміологічної ситуації: «Проблема, яка склалася з недовакцинацією українців вже становить загрозу національній безпеці, а Україну віднесли до країн, які небажано відвідувати через високий ризик заразитися на небезпечні захворювання, на які у Європі вже давно не хворіють».

«Головною причиною катастрофічного стану з щепленнями в Україні є недостатнє постачання вакцин. Керівництво МОЗ досі не спромоглося закупити вакцини з тих 6 мільярдів гривень, які були виділені у 2017 році з бюджету на ці потреби. Але не тільки влада винна у ситуації, що склалася. Через «страшилки» у ЗМІ та власну безвідповідальність батьки дітей масово відмовляються від щеплень для малюків», – запевняє нардеп.

Крім того, вона підкреслила, що якщо ситуація з вакцинацією не виправиться, то в Україні спалахнуть смертельні епідемії.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв