Роман Кулик: Відставка Ващиковського не сильно поправила стосунки України з Польщею

265
Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

У Польщі закінчились свої міста, тому державна судноплавна компанія назве виготовлені у Китаї нові кораблі так: «Львів», «Тернопіль» і «Вільнюс». Причому вони вже мали назви, а рішення їх змінити на нові ухвалили недавно. Представник ДК киває на німецький криголам «Штеттін» – типу це норм практика. Ага, тільки криголам «STETTIN» збудували у 1933-му (!) році, коли місто було в складі Веймарської республіки і вважалось давнім прусським містом. До його передачі відновленій після WW2 Польщі лишалось ще 12 років.

Цікава реакція Литви. Наша то більш-менш очевидна – у світлі останніх контактів на рівні Дуди-Порошенка, а от литовці ще під час скандалу із зображенням Вільнюса на польському паспорті показали категоричне неприйняття таких виходок.

Як і думали, відставка Ващиковського не сильно поправила стосунки України з Польщею. Вітольда вже немає, а якісь нові скандали періодично виникають. Це рішення держкомпанії, очевидно толероване урядом й ПіС, бо слідує в руслі їх історичної політики. «Є подібні прецеденти» – тут не прокатить, бо відриває тему від нашого контексту, на фоні якого це скандальне рішення пройшло.

Чомусь в українських ВМС і не подумали назвати нові катери чимось на кшталт «Перемишиль» чи «Холм», а поляки далі штовхають віз ностальгії за Кресами. Не слід дрматизувати, але й толерувати такі речі це не можна.

Джерело: Роман Кулик

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв