Посол США пояснила, як Україна може отримати летальну зброю безкоштовно

442
Посол США в Україні Марі Йованович

Україна отримає оборонну летальну зброю від США безкоштовно. Кошти в загальному розмірі 350 мільйонів доларів на це Сполучені Штати заклали в своєму оборонному бюджету, однак Конґрес повинен затвердити список зброї, яку будуть постачати. Про це розповіла посол США в Україні Марі Йованович.

«Насправді минулого року Адміністрація (президента США) ухвалила рішення про надання Україні розширених оборонних можливостей. Поки що подробиць, як це буде зроблено, немає. В нас, як і в Україні, є певна процедура – для реалізації цих рішень ми повинні поінформувати Конгрес про те, як це буде зроблено. І тільки пройшовши цю процедуру, приступити до реалізації. Ми раді, що це рішення ухвалено. Це дозволить Україні зміцнити свою обороноздатність, що важливо для захисту суверенітету та територіальної цілісності вашої країни», – підкреслила дипломат в інтерв’ю РБК.

Чи буде дозволено використовувати цю зброю в зоні АТО, поки що невідомо.

«Подробиці ще опрацьовуються. І ми працюємо не тільки в рамках нашого внутрішнього процесу з Конгресом, але і в перемовинах та у координації з урядом України. Проте, ще раз наголошу, що ідеться саме про оборонну зброю», – додала Йованович.

Також вона пояснила процедуру надання зброї Україні: «Якщо йдеться про допомогу в посилені обороноздатності, то як і при будь-якій іншій допомозі якійсь країні, ми завжди повинні опрацювати цю справу і поінформувати Конгрес. Процедура інформування гілок влади в Сполучених Штатах займає певний час. Крім того, потім потрібно буде опрацювати всі логістичні питання, щоб поставки були виконані ретельно і добре. І це, перш за все, в інтересах України.

«Зараз ми говоримо про оборонну допомогу, яка надається Україні від уряду Сполучених Штатів. Комерційні контракти та комерційний продаж – це зовсім інше питання», – підкреслила посол.

До слова,  Росія негативно відреагувала на рішення США про оборонну допомогу для України. На цьому тлі Йованович розповіла, як це може вплинути на стосунки Вашингтона з Москвою: «Тут я згадаю слова міністра оборони США Джеймса Меттіса, які він сказав під час свого візиту до України: «Оборонні озброєння не є провокативними питанням, якщо тільки ви не агресор».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв