Пункти законопроекту про реінтеграцію Донбасу порушують Конституцію – нардеп

272
Найєм вказав на серйозні недоліки закону про реінтеграцію

Законопроект про реінтеграцію Донбасу визначає загальні рамки роботи і субординацію різних органів влади на території, прилеглій до лінії зіткнення, однак деякі його пункти порушують норми Конституції.

Про це написав у своєму Facebook народний депутат Мустафа Найєм.

За його словами, у законопроекті дуже нечітко прописана констатація фактів. Зокрема, це стосується дати окупації, яка поки так і не з’явилася у документі: «У перехідних положеннях відразу кілька пунктів закону прямо порушують норми Конституції в частині повноважень президента, який наділяється правом одноосібно, без узгодження з ВР, застосовувати ВСУ і визначати повноваження Командувача об’єднаних сил, керівного усіма силами і засобами всіх військових формувань в Донецькій і Луганській областях».

Також парламентар зауважив, що окремо виникають побоювання «щодо безпрецедентних повноважень, якими наділяються всі особи, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони в Донецькій і Луганській областях».

«Умови, при яких такі повноваження набувають чинності описані настільки розмито, що їх можна використовувати навіть в разі пожежної безпеки», – наголошує Найєм.

Крім того, документ вносить зміни в закон «Про контррозвідувальну діяльність». За словами нардепа, вони дають право співробітникам СБУ проводити оперативно-технічні пошукові заходи в системах і каналах телекомунікацій для отримання інформації «під час здійснення заходів, спрямованих на відсіч і стримування збройної агресії Російської Федерації».

«Правда норма прописана таким чином, що дає СБУ такі необмежені можливості не тільки в Донецькій і Луганській областях, а і на території всієї країни», – підсумував посадовець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв