Британський паспорт і кредит: за що можна садити очільника Мінфіну

605
У влади України було мінімум два приводи для люстрації міністра фінансів

Міністр фінансів України Олександр Данилюк отримав в якості громадянина (резидента) Великої Британії понад 450 тисяч фунтів кредиту для свого підприємства Rurik, не внісши цю суму до декларації.

Про це свідчить розслідування Обозревателя.

Улітку 2010 року в Адміністрації президента Януковича задумалися про створення Координаційного центру, який повинен був контролювати процес впровадження реформ в Україні та забезпечити взаємодію між різними відомствами. На посаду керівника покликали вихідця з відомої британської консалтингової компанії McKinsey Олександра Данилюка. З цього і почалася його кар’єра чиновника в Україні.

Данилюк не залишив свій бізнес, а також зберіг британський паспорт мінімум до 2015 року. До того ж, існують документи, які доводять, що компанії міністра фінансів активно функціонували весь той час, коли він будував кар’єру держслужбовця.

«2014 року його підприємство Rurik привернуло річний кредит у розмірі понад 450 тис. Фунтів для операційної діяльності. Згідно з документами, це єдиний дохід компанії за всі роки її існування. При цьому в декларації про доходи за 2014 рік Данилюк не вказував інформації про отримані з-за кордону засобів, що теж є порушенням закону і приводом для люстрації», – підкреслюють журналісти.

Очільник Мінфіну не вказав цю суму і в декларації за 2015 рік. Відповідно, у влади України було мінімум два приводи для люстрації міністра фінансів. Першим є перебування на віце-прем’єрській посаді у часи Януковича. Друга підстава – присвоєння Данилюку другого рангу держслужбовця в період Майдану.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв