В ООН процвітають сексуальні домагання – The Guardian

315
Десятки нинішніх і колишніх співробітників ООН заявили про проблеми з сексуальними домаганнями

В офісах Організації Об’єднаних Націй по всьому світу процвітають сексуальні домагання і насильство, а їх випадки частіше всього замовчуються. Про це свідчить розслідування The Guardian.

Відповідно до інформації видання, десятки нинішніх і колишніх співробітників ООН заявили, що в організації існує політика мовчання щодо секс-скандалів, а також практика скарг на співробітників-жертв сексуального домагання.

Так, 15 опитаних співробітників ООН заявили, що вони впродовж останніх п’яти років стикалися з випадками сексуального домагання – від словесних образ до зґвалтування. Сім жінок повідомили керівництво про те, що трапилося, деякі з них були змушені піти з організації. При цьому ймовірні насильники, включаючи високопоставленого представника ООН, залишаються на своїх посадах.

«Якщо ви розповісте про це (сексуальне домагання – ред.) ваша кар’єра, мабуть, завершиться, особливо якщо ви консультант»,  – підкреслила одна з консультанток, яка стверджує, що її керівник переслідував її під час роботи у Всесвітній продовольчій програмі ООН.

Друга співрозмовниця The Guardian розповіла, що її зґвалтував більш високопоставлений співробітник ООН. Однак службове розслідування ООН не виявило достатньо доказів на підтвердження її заяв.

В ООН визнали, що приховування випадків сексуального домагання викликає занепокоєння, зазначивши, що генеральний секретар Антоніу Ґутерріш «приділяє пріоритетну увагу боротьбі з сексуальними домаганнями і підтримує політику нульової терпимості».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв