«Державний переворот» і пропаганда збройних сил РФ: Нацрада взялася за відомий канал

427
Нацрада взялася за NewsOne, що належить одіозному нардепу Мураєву

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила перевірку телеканалу News One. Причиною такого кроку регулятора стали пропагандистські заяви у ефірі мовника щодо Революції гідності. Крім того, ресурс популяризував збройні сили Росії.

Про це повідомив член регулятора Сергій Костинський у Facebook.

За його словами, підставою для перевірки стали депутатський запит групи народних депутатів (Ірини Геращенко, Ірини Фріз і Марії Іонової), а також звернення Служба безпеки України.

Як підкреслив Костинський, Нацраду зацікавили два епізоди: 1) заяви щодо Революції Гідності, 2) позитивне зображення збройних сил країни-агресора.

«Національна рада зафіксувала трансляцію передачі «Український формат» за участю народного депутата України, власника телеканалу News One Євгена Мураєва, який заявив про те, що події кінця 2013 – початку 2014 років у Києві були «державним переворотом», метою якого було повалення законної влади в Україні. Крім того, зафіксовано систематичне підняття в ефірі телеканалу теми «державного перевороту в Україні» у виконанні співробітників каналу, ведучих передач та запрошених гостей: Євгена Червоненко, Надії Савченко, Діани Панченко, В’ячеслава Піховшека тощо», – наголошує він.

Також представник Нацради додав, що висловлювання щодо «державного перевороту» є змістовно аналогічними до офіційної політичної та пропагандистської позиції країни-агресора, яка є спрямованою на виправдання військової агресії проти України та анексії Криму Російською Федерацією: «Ці висловлювання базуються на упередженості, маніпулюванні суспільною свідомістю, зокрема шляхом поширення недостовірної, неповної або упередженої інформації та такою, що немає нічого спільного зі свободою слова чи журналістською діяльністю».

Крім того, Костинський пояснив, як у ефірі News One популяризували воїнів Кремля: «За результатами моніторингу зафіксовано трансляцію передачі «Світова політика з Олегом Волошиним» на тему ситуації, яка відбулася у листопаді 2017 року в Сирії. У передачі було продемонстровано відеоролик, в якому є присутніми сцени за участю повітряних сил РФ із коментарями автора, що можна розглядати як популяризацію авіації країни-агресора».

НАЦІОНАЛЬНА РАДА ПРИЗНАЧИЛА ПЕРЕВІРКУ NEWSONE ЧЕРЕЗ ПРОПАГАНДИСТСЬКІ ЗАЯВИ ЩОДО РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ І ПОЗИТИВНЕ ЗОБРАЖЕНН…

Опубліковано Сергієм Костинським 18 січня 2018 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв