Порошенко міг летіти на різдвяний відпочинок під іншим прізвищем

704
У скандальній поїздці Порошенка на Мальдіви спливли нові деталі

Президент Петро Порошенко зі своїми супутниками міг літати на Мальдівські острови під вигаданими прізвищами і не проходити паспортний і митний контроль.

Про це повідомили журналісти програми Схеми у розслідуванні «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка Президента».

8 січня, коли Порошенко чартером Falcon 7x з бортовим номером ТС-КМR повернувся з Мальдівських островів до Києва, журналісти чергували у столичному аеропорту «Київ». Вони помітили, що на приліт Президента не чекав звичний кортеж, на перехрестях не чергували поліцейські, а довкола аеропорту не було нацгвардійців. Натомість на територію аеропорту, конспіруючись, подекуди вимикаючи фари, заїхало 4 мінібуси-фольксвагени і «Мерседес». Як пізніше з’ясували журналісти, на так званих номерах прикриття.

Після посадки літак не зупинився у місцях, де зазвичай паркується приватна авіація, а поїхав на керівну доріжку біля авіазаводу, в найбільш віддалену частину аеропорту і від терміналів А і D, якими користуються звичайні пасажири, і від VIP-терміналу, через який традиційно літають пасажири приватних літаків.

Уже за 4 хвилини після зупинки літака кортеж виїхав через ворота. Це дало підстави журналістам припустити, що цього часу було недостатньо для президента і його супутників, щоб встигнути пройти процедуру паспортного та митного контролю.

Із анонімних джерел журналісти отримали список пасажирів чартерного рейсу «Київ –Мале – Київ». Відповідно до цієї інформації, 1 січня вилетіли з Києва на Мальдіви, а 8 січня повернулися до Києва 8 пасажирів: 3 чоловіків та 5 жінок, серед яких немає ані Президента України Петра Порошенка, ані членів його родини, ані будь-яких інших впізнаваних імен.

Зареєстрованими на рейс були особи під такими іменами та прізвищами: Vera Lazarieva, Ivan Dekhteriev, Evheniia Safonova, Oleksandr Syshchykov, Kateryna Boieva, Vitalii Kokorin, Olena Senchenko, Olha Herasymenko.

На цьому тлі журналісти зробили висновок, що Президент Порошенко міг летіти під вигаданими прізвищами або під прізвищами підставних осіб.

Фалькон 7х – один із найдорожчих приватних літаків. Він має технічні можливості летіти з Києва на Мальдівські острови в Індійському океані 8 годин без дозаправок. Також, на відміну від більш дешевих варіантів, літак має велику пасажиромісткість – 14 осіб.

Фалькон з бортовим номером ТС-KMR, яким летів Президент, здає в оренду турецька авіакомпанія Setair. Згідно з даними компанії, отриманими на запит журналістів програми, переліт «Київ – Мале – Київ» на 7 днів з очікуванням в аеропорту Мале коштує 154 тисячі євро – це з урахуванням перебування на курортних островах протягом 7 днів.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв