ЗМІ проаналізували обіцянки нового уряду

265
Журналісти Радіо Свобода проаналізували обіцянки нових членів Кабінету Міністрів, які вони проголосили 15 квітня під час години запитань до уряду в парламенті.

Чи не найбільш гучну заяву зробив новопризначений міністр інфраструктури Володимир Омелян, який заявив, що його відомство буде «локомотивом, який поведе вперед державну економіку». За словами високопосадовця, нині основними для нього є питання щодо реформування морської галузі в Україні й затвердження законопроекту про дорожній фонд.
«Передача доріг місцевого значення, техніки й коштів власне на місця. впровадження незалежного контролю якості доріг, що унеможливлює зловживання, які були частими у цій галузі. Автотранспорт. Ухвалення законопроекту про лібералізацію автоперевезень. Впровадження норм європейського законодавства, набір інспекторів «Укртрансбезпеки» повинен бути виключно на конкурсній основі. Авіація. Ключовий момент – підписання Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС. Ми це порушуємо на всіх зустрічах із Брюсселем і ми вважаємо, що Євросоюз повинен дотримуватися своєї обіцянки, яку дали Україні ще 2 роки тому», – наголосив Омелян.
Міністр енергетики й вугільної промисловості Ігор Насалик підкреслив, що пріоритетними для нього є питання щодо реалізації закону «Про ринок природного газу» й законопроекту, ухваленого в першому читанні, «Про ринок електричної енергії».
«Одним із кроків, які проблематичні і звучать постійно в залі – все ж таки ми маємо підійти до ринку вугілля і зняти це питання раз і назавжди. Щоби зробити цей ринок прозорим. Повністю погоджуюся і сподіваюся на підтримку, оскільки треба повністю реструктуризувати «Нафтогаз України» як незрозумілу структуру, яка є в управлінні», – зазначив Насалик.
Не менш амбітними були й заяви міністра фінансів Олександра Данилюка, який пообіцяв уже протягом найближчого часу проаналізувати й оцінити роботу Державної фіскальної служби.
«Щодо рішучих заходів – вони будуть, у цьому можете не сумніватися. Але спочатку я хочу розібратися, що відбувається в цій галузі. Мені треба оцінити проблеми, і після цього я пропонуватиму рішення», – оголосив глава Мінфіну.
Підкреслимо, парламентарі не висловлюють особливої довіри новому складу уряду на чолі з Володимиром Гройсманом. Зокрема, нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лешенко висловив думку, що новопризначеному Прем’єру потрібно буде наполегливо працювати, аби здобувати необхідну кількість голосів у ВРУ.
«Уряд Гройсмана буде змушений постійно шукати резерв для того, щоб покрити дефіцит голосів. Плюс-мінус 20 або 30 додаткових голосів йому постійно треба буде мати в кишені. Де вони їх візьмуть? Вони можуть іти до олігархічних фракцій Коломойського, або до «Волі народу», де сидять газові магнати. Це дуже прагматичні люди. Вони, звичайно, радо підтримають ініціативи, але запитають, що ми за це отримаємо. І питання відплати – це питання постійного корупційного ризику. Я не переконаний у Гройсмані як у реформаторі. Я не впевнений у його самостійності в ухвалені рішень, у його можливостях досягати поставлених цілей, тому що як спікер він часто був людиною залежною», – підсумував нардеп.

Коментарi

Коментарiв