Мінський процес не перенесуть ні в Казахстан, ні в Австрію – політолог

386
Чи перенесуть Мінські процес до іншої країни:

Переговорний процес щодо врегулювання конфлікту на Донбасі не перенесуть із Мінська (Білорусь) ані до Астани (Казахстан), ані до Відня (Австрія). Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов, коментуючи для УНН заяву президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва про перенесення «Мінська» в інше місце.

«Думаю, що Путіна цілком влаштовує Мінський формат переговорів щодо Донбасу. А Трамп (Трамп, за словами Назарбаєва, сказав йому, що «Мінськ» треба перенести в інше місце – ред.), це такі тимчасові наслідки, навіяні на зустрічі з Назарбаєвим… Я думаю, що це просто комплімент (Трампа Назарбаєву – ред.), такий компліментарний вислів щодо Назарбаєва. Але за цим не стоїть жодних прорахунків і стратегії», – переконаний фахівець.

За його словами, теоретично перемовини щодо Донбасу можна було б перенести у Відень: «Однак тут, мені здається, краще хай залишається Мінськ. Хоча і критикують, що Білорусь до кінця не виконала свою нейтральну функцію, але тим не менше, пострадянські країни, такі як Білорусь, розуміють специфіку багатьох проблем, з якими зіткнулися ці країни, в тому числі і конфлікт на Донбасі. Можливо, вони не дуже й нейтральні, але вони розуміють більше специфіку ситуації, аніж, наприклад, Австрія, яка буде нейтральною, але далекою від тих проблем, з якими зіткнулися сьогодні сторони конфлікту на Донбасі і самі окуповані території».

За словами Карасьова, у Відні завжди проходять перемовини щодо розв’язанням так званих інтернаціоналізованих конфліктів: коли конфлікт має широкі інтернаціональні виміри і значення.

Загалом, переконаний експерт, переговорний формат щодо Донбасу не буде перенесений ні до Астани, ні до Відня: «Із логістичної точки зору не підходить Астана, а з міжнародно-політичної точки зору, мені здається, що конфлікт не дозрів до перенесення контактної групи до Відня».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв