Навіщо Путіну трюк із «поверненням техніки» з Криму: пояснення МЗС

819
Клімкін переконаний: Путін хоче легалізувати анексію Криму

Очільник Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін переконаний: заява президента РФ Владіміра Путіна про повернення Україні військової техніки з Криму є спробою легалізації анексії півострова.

Про це очільник МЗС заявив під час прес-конференції 22 січня, відповідаючи на запитання журналістів.

Клімкін підкреслив, що Україна не отримувала офіційного звернення від Росії: «Якихось дипломатичних нот у нас не було».

«Ви всі прекрасно розумієте цей російський трюк. Показати, що в нас стосовно окупованого Криму іде якийсь діалог. У нас немає ніякого діалогу щодо будь-яких питань, які стосуються статусу Криму, і ми не будемо робити жодних речей, які начебто можуть послабити або нашу політичну чи юридичну позицію», – зазначив урядовець.

За його словами, ця заява Кремля свідчить про намагання легалізувати незаконну анексію кримського півострова.

Також Клімкін нагадав визначальну в цьому питанні Гаазьку конвенцію про правила ведення війни: «У статті 53-ій написано, що зброя має починати повертатися після укладення миру».

Нагадаємо, раніше Росія заявила, що готова передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму. За словами Путіна, вся техніка в жалюгідному стані.

Водночас командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко заявив, що практично вся техніка, яка залишалася на території окупованого Криму, була відремонтована.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв