У разі відсутності реформ Україні загрожує крах – євродепутат

370
Депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс

Гальмування реформ в Україні та корупція серед високопосадовців – фактори, що можуть призвести до ще більшого послаблення і без того виснаженої війною країни.

Про це у статті Die Welt пише Ґерхард Ґнаук, який наводить сенсаційне вбивство правозахисниці Ірини Ноздровської як приклад того, наскільки схильне до корупції українське правосуддя.

Нагадаємо, Ноздровська самостійно розслідувала загибель її сестри в автокатастрофі.

«У цій справі багато питань: чи не було вбивство юристки актом помсти? Чи причетний родич водія, який збив сестру Ноздровської, який є впливовим суддею, до спроб зам’яти справу?» – підкреслює автор.

Іншим показовим прикладом покровительства у владних ешелонах України він називає арешт у зв’язку із підозрою в корупції сина міністра зовнішніх справ Олександра Авакова. Його затримання стало можливим завдяки розслідуванню НАБУ – органу, створення якого журналіст називає значимою подією для України. Натомість Аваков-молодший стверджував, що дії проти нього були політично мотивовані.

«Цілком очевидно, що за лаштунками йде бій за владу і заступництво», – прокоментувала для видання перебіг справи Авакова депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс.

«Україна – це країна, яка знаходиться у важкому становищі. Ніщо не повинно призвести до того, щоб її позиції ослабилися ще більше. Йде війна на Донбасі. Однак реформи правосуддя, систем охорони здоров’я та освіти повинні тривати, інакше крах буде загрожувати цій державі не менше, ніж війна», – підсумувала Гармс.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв