Безвізовий режим для України може зірватися через Туреччину

221
Німецьке видання Die Welt, посилаючись на джерела в дипломатичних колах ЄС, повідомило, що Євросоюз може обмежити безвізовий режим для України, якщо буде затверджено особливу Угоду про візову лібералізацію з Туреччиною.

У статті зазначено, що запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом для Туреччини, заплановано на липень поточного року, матиме певні обмеження, оскільки керівництво ЄС має намір підписати з турецькою владою особливу угоду щодо візової лібералізації. На відповідному рішенні наполягли Франція й Німеччина.
Згідно з домовленостями між Євросоюзом і Туреччиною, сторони передбачать положення про відтермінування дії документа в разі невиконання умов угоди щодо біженців. Це дозволить ЄС скасувати візову лібералізацію для турецької сторони відразу після її запровадження.
Аналогічні умови Євросоюз може запропонувати Україні, Грузії й Косово, що може зірвати всі попередні домовленості щодо оголошення безвізового режиму.
Нагадаємо, 13 квітня стало відомо, що Європейська комісія надасть Раді ЄС пропозицію щодо скасування візового режиму для громадян України вже через два тижні. Посол Євросоюзу Ян Томбінський водночас заявив, що відповідну резолюцію Єврокомісія оприлюднить ближче до травня цього року.

Коментарi

Коментарiв