Главі управління СБУ підвищили звання замість люстрації

305
Журналісти виявили, що 25 березня 2016 року очільнику Чернігівського управління СБУ Олександру Довженку, який підпадав під люстрацію, присвоїли звання генерал-майора.

«Очільник Чернігівського управління СБУ Олександр Довженко, який підпадає під люстраційні критерії, зі своєї посади звільнений не був. Хоча під час правління колишнього Президента Віктора Януковичу очолював обласне управління, куди був призначений з подачі тодішнього голови Служби безпеки України Олександра Якименка (в якого свого часу ходив у заступниках у СБУ Донецької області). Але замість звільнення Довженко дочекався підвищення у званні. 25 березня йому було присвоєно звання генерал-майора», – повідомив у статті для Дзеркала тижня журналіст Олег Кухаренко.
«Як стверджують деякі джерела, це відбулося завдяки старанням Ігоря Кононенка й Сергія Березенка. І тепер він може практично не турбуватися про свою долю, попри те що громадськість Чернігівщини продовжує вимагати його люстрації. Річ у тім, що тільки особи, які мають генеральський чин, можуть отримати індульгенцію від Президента, який має право убезпечити від люстрації кадри, що становлять особливу цінність для національної безпеки держави. Новоспечений генерал Довженко, треба думати, кадр особливо цінний», – ідеться у матеріалі.
Нагадаємо, бізнесмен Ігор Кононенко фігурував у скандалі щодо відставки міністра економічного розвитку й торгівлі Айвараса Абромавичуса. За словами екс-глави МЕРТ, він здійснював політичний тиск на його відомство і лобіював інтереси своїх наближених. Сергій Березенко є главою Державного управління справами України, членом президії центральної ради партії «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».
«Питання призначення та звільнення цих осіб відноситься до повноважень Президента. Вони можуть отримати індульгенцію завдяки указу глави держави щодо незастосування до них заборон. Однак, закон не передбачає відтермінування. Повинні застосувати закон, а далі – це вже право президента. Які підстави у Порошенка для надання індульгенції? Це застосовують виключно для вищого офіцерського складу, починаючи від генерала. І обумовлюється необхідністю забезпечення обороноздатності держави. СБУ є учасником АТО, тому при відповідному оформленні документа це може розглядатися. Але там є умова – обов’язково», – зазначив Кухаренко.

Коментарi

Коментарiв