Богдан Яременко: Українські дипломати не можуть пояснити світу феномен мудацтва нашої влади

1770
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Ось у нас часто прийнято проблеми, що виникають з сусідніми державами, обговорювати в контексті «як же це наші дипломати таке прогледіли?».

Між тим дипломати часто просто не мають і не можуть мати жодного стосунку до виникнення проблем, дізнаються про них зі ЗМІ, і можуть хіба очима кліпати.

Свіжий приклад – Естонія.

Виступаючи на семінарі, присвяченому деокупації Криму, міністр закордонних справ Естонії довго і переконливо розповідав як його країна підтримує нашу (а ну, подивіться по світу, чи багато де очільники зовнішньополітичних відомств ходять на подібні семінари?!) Міністр коментував усі найважливіші питання. Навіть про спроби повернути в ПАРЄ Росію заявив: ми повністю підтримуємо Україну, адже не можна ставити на терези питання принципу поваги до суверенітету і територіальної цілісності та бюджет організації.

Потім обличчя естонця змінилось:

– Але, на жаль, я не зможу оминути це питання. Цілком несподівано для нас Україна внесла Естонію до «чорного списку» офшорних зон. Ми не знаємо, що в нашому законодавстві могло підштовхнути Україну до подібного висновку? Але найнеприємніше для нас, що це сталось без попередження і консультацій з нами. Україна позбавила нас можливості зреагувати, підготуватися чи надати пояснення. Це, звичайно, матиме негативний ефект для ділових зв’язків, і не відповідає характеру і духу відносин між нашими державами.

У перекладі на людську це могло би прозвучати десь так:

– Ну, що ви, українці, за мудаки такі? Ми заради вас готові до хрипоти сваритися зі своїми союзниками, не маючи від цього нічого, окрім головного болю, а ви не вважаєте за потрібне навіть поговорити з нами перед тим як цілком безпідставно стукнути нас по голові!

А таки мудаки. Бо тільки мудаки під час війни не дбають про союзників і друзів. Тим більше, якщо друг – член ЄС і НАТО! Чи нам торгівля з Естонією байдужа на тлі росту товарообороту з Росією? А ось в Естонії торгівля з РФ не росте…

Чи це просто вияв великодержавного мудацтва – навіщо про щось консультуватися з країною, яку ледь видно на карті світу? Але ж за підтримкою і в ЄС, і в НАТО ми ж до них прибіжимо дуже скоро. Ну, наприклад, тоді, коли через корупцію у нас безвіз забиратимуть…

Хочеться вірити, що це все ж таки проблема мудацтва нашого держапарату, коли дуже крутий професіонал в мінфіні, який пише проекти урядових рішень, просто чхати хотів на думку інших відомств. Хочу вірити, що МЗС України не міг завізувати подібне рішення щодо Естонії. Бо якщо міг, то…..

А наразі українські дипломати кліпають очима. Ну, бо як ти поясниш в світі феномен мудацтва української влади?

Джерело: Богдан Яременко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв