Кабмін Гройсмана неспроможний на серйозні зміни, – експерт

288
Провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова Віктор Замятін висловив думку, що новий склад Кабінету Міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом зможе досягти певного прогресу в державі, проте від нього не варто очікувати серйозного прориву.

«Як мінімум деякий час Володимир Гройсман буде лояльний Президентові, оскільки він представляє його політичну силу. Не варто забувати, що його призначення було побажанням Порошенка. З іншого боку, він молодий і амбітний, тому рано чи пізно йому стане тісно перебувати в цих рамках. До того ж у діяльності уряду є безліч нюансів, які навряд чи збігатимуться з баченням глави держави і його оточення», – спрогнозував експерт.
На думку Замятіна, основним досягненням нового уряду під керівництвом Гройсмана є те, що він зможе як мінімум протягом найближчих кількох місяців уникати дострокових парламентських виборів. 
«Якщо ми говоримо про те, чи вдасться цим призначенням уникнути позачергових парламентських виборів, то я думаю, на кілька місяців удасться. А далі потрібно буде дивитися по ситуації. Нині фіксується падіння довіри до влади в цілому, включаючи Президента, уряд, парламент і навіть місцеві органи влади», – зазначив експерт.
Він також наголосив, що від нового складу Кабінету Міністрів не варто очікувати серйозних позитивних змін щодо виконання Україною умов Європейського Союзу для запровадження безвізового режиму й ефективної роботи щодо окупованого Донбасу й анексованого Кримського півострова.
«Ми можемо чекати певних успіхів, але не прориву. Я думаю, що варто чекати більшої інтенсивності в діяльності уряду тієї частини, яка стосується виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. Також ми можемо чекати деяких нових політичних акцентів стосовно окупованих територій, оскільки тепер з’являється міністерство по цих питаннях. І це позитивний знак, тому що існує політична підтримка при створенні цього міністерства, чого не було в попередніх урядах. Але наскільки плідною буде така робота, ми судити не можемо. Ми повинні враховувати, що в цього уряду нема жодних 100 днів і навіть місяця на якесь розгойдування. Воно поставлене у дуже важку ситуацію і дуже багато що буде зрозуміло вже протягом найближчого часу», – підкреслив Замятін.

Коментарi

Коментарiв