Кінематографісти написали листа Порошенку на захист глави Держкіно

342
Українські кінематографісти стали на захист Пилипа Іллєнка

Українські кінематографісти звернулися з листом до Президента Петра Порошенка, в якому підтримали політику реформування кіногалузі очільника Держкіно Пилипа Іллєнка на тлі кампанії НАЗК щодо його незаконного звільнення. Про це пише InfA.

Відповідне звернення ініціював кінорежисер, секретар правління Національної спілки кінематографістів України Дмитро Томашпольський.

У листі українські митці висловили свою точку зору щодо процесів, що нині відбуваються в українському кіно: «Після двадцяти років занепаду й застою, 2011 року Державне агентство України з питань кіно розпочало реалізовувати програму виробництва нового українського кіно. Навіть початкове мінімальне фінансування кіногалузі та проведення відкритої конкурсної процедури з відбору фільмових проектів у найкоротші для кінопроцесу терміни дозволило реанімувати кіновиробництво і створити національні фільми, що були відзначені нагородами найпрестижніших міжнародних кінофестивалів».

За словами авторів листа, це дало змогу заявити про існування нового покоління українських кінематографістів, не обтяжених радянською та пострадянською свідомістю і психологією. Як результат, з’явилися українські фільми та можливість їх показати в українських кінотеатрах українським глядачам.

«Звісно, це можна назвати тільки початком повноцінного кінопоступу», – підкреслюють кінематографісти.

Також у листі наголошується, що нині над цим процесом нависла загроза: «Реакційно налаштовані навколокінематографічні діячі розпочали кампанію у ЗМІ. Їхні вимоги, які звучать усе гучніше та наполегливіше: заборонити державну підтримку незалежних студій, котрі насправді виявилися рушіями реального кінопроцесу, скасувати відкриті конкурси, завівши процес у тінь, розформувати Держкіно».

На цьому тлі кінематографісти вимагають, щоб керівництво держави почуло тих, хто сьогодні дійсно робить українське кіно.

Під листом свої підписи поставили понад 150 осіб, серед яких відомий режисер Мирослав Слабошпицький, і письменник Андрій Кокотюха.

Кинематографісти та небайдужі, долучайтеся і поширюйте!

Опубліковано Dmitriy Tomashpolski 26 січня 2018 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв