Концепція Кремля щодо миротворців на Донбасі лише поглибить конфлікт – Волкер

338
Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер

Проект резолюції Росії, яким пропонується введення миротворців на Донбас тільки уздовж лінії зіткнення, неприйнятний для США і ООН, оскільки він не гарантує безпеку, а лише поглибить конфлікт. Про це заявив спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

«Росія запропонувала іншу концепцію – так звану захисну силу, яка оберігала б лише спостерігачів ОБСЄ. Контроль за кордоном вона не передбачає. Тому нескінченний потік російських сил та озброєння через міжнародний кордон тривав би», – підкреслив Волкер в ефірі 112.

Він також зауважив, що це не пропозиція, на яку США і ООН змогли б погодитися, оскільки «така концепція не гарантує безпеку, а лише поглибить конфлікт. І жодна країна, що надає війська, не захоче опинитися в такій ситуації: коли відкрито кордон і маріонеткові угруповання».

За словами спецпреда, США, Франція і Німеччина погодилися прийняти таку пропозицію за основу, однак перетворити її в миротворчу місію.

«Це створило б відповідальність за безпеку в регіоні, дало б можливість українській стороні контролювати російсько-український кордон. Кордон б це не закрило. Вона залишиться в такому випадку відкритої, проте з’явиться контроль. Війська і озброєння не будуть перетинати її. Це дасть підстави для реалізації Мінських домовленостей», –  стверджує дипломат.

Крім того, він нагадав, що під час зустрічі з помічником російського президента Володимира Путіна Владіславом Сурковим йому не вдалося досягти згоди з цього питання: «Нині є дуже різні концепції того, що хотіли б бачити в підсумку. Росія підтримує і пропонує не те, що Сполучені Штати і Захід хотіли б бачити».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв