У Манафорта за Януковича був «тіньовий уряд» і вплив у кожному міністерстві – ІноЗМІ

311
ЗМІ розкрили нові деталі щодо скандального Манафорта

Колишній політтехнолог і радник президентка-втікача Віктора Януковича Пол Манафорт у період його роботи в Україні мав «тіньовий уряд» і вплив на кожне міністерство тодішнього Кабінету Міністрів.

Про це ідеться у розслідуванні, опублікованому The Atlantic за авторства Френка Фоера – американського публіциста і автора розслідувань про Манафорта.

Про такий вплив Манафорта на українську політичну «еліту» заявляв один із його заступників і  партнер по бізнесу Рік Ґейтс, говорячи про групу лобістів часів Януковича з Вашинґтона: «Ви маєте розуміти, що ми працюємо в Україні довгий час, і у Пола є ціла окрема тіньова урядова структура… У кожному міністерстві, він свій хлопець».

За словами автора розслідування, «лише невелика групка американських нафтовиків могла стверджувати, що коли-небудь мала такий вплив в іншій державі».

Фоер підкреслює, що Манафорт майже 10 років розраховував у першу чергу лише на одного клієнта, надзвичайно прибуткового – Януковича.

«Він був головним політичним стратегом для людини, яка стала президентом України, з яким він розвинув дуже особисті стосунки. Манафорт плавав голим зі своїм босом після відвідування лазні, грав у теніс разом з ним у маєтку (Межигір’ї), заявляючи потім, що «звичайно, дозволив йому перемогти», і виступав в якості арбітра влади», – зазначає журналіст.

Він також додав, що коли Манафорт почав працювати з Януковичем, «люди уникали його, він був радіоактивним».

Очевидно, що до перетворення Януковича Манафорт мав безпосередній стосунок: «Він доглядав за ним … Янукович і Манафорт стали подібними. Він (Манафорт) змушував Януковича носити ті ж костюми, що і він, і зачісувати волосся назад, як і він. Янукович був «дерев’яним» – публічно і наодинці, але Манафорт навчив його посміхатися і розмовляти. Він зробив це спокійно, «з заднього сидіння», зробив це дуже елегантно».

За словами Фоера, після перемоги Партії регіонів на парламентських виборах «олігархи, які фінансували її, з величезною повагою ставилися до Манафорта», оплачуючи його послуги – попри те, що суми, які він просив, були більші за ті, що Манафорт отримував до роботи в Україні.

Після перемоги Януковича на виборах 2010 року Манафорт отримав привілеї – можливість з’являтися в кабінетах влади у будь-який час.

«Із тим, як Янукович зміцнювався у президентському кріслі, він все більше відмежовувався від радників. Манафорт при цьому знав, як на нього впливати. Колишній прес-секретар глави МЗС Олег Волошин розповів, що міністр (Костянтин Грищенко – ред.) врешті-решт звернувся до Манафорта з проханням повідомити і аргументувати Януковичу зовнішньополітичні пріоритети від його імені. «Янукович послухає його, тоді як наші аргументи будуть проігноровані», сказав Волошин», – підсумував Фоер.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв