Україна поступово перетворюється на країну без прісної води – експерти

596
На європейській карті Україна вже давно вважається маловодною країною

На європейській карті Україна вже давно вважається маловодною країною, хоча у нас налічується величезна кількість водойм із прісною водою. Причина усьому – забруднення стоками. До того ж, ситуацію погіршує боротьба зі снігом за допомогою солевмісних речовин, які потім зі струмками потрапляють у річки.

Про це заявив очільник Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, передає УНІАН.

«Боротьба з ожеледицею та посипання доріг солевмісними складами привели до того, що українські водосховища за солоністю вже прирівнюють до морських лиманів. Адже з відлигою всі ці реагенти зі струмками змиваються в Дніпро», – зауважив він.

Зокрема, фахівець підкреслив, що протягом останнього часу не раз було, коли в Каховському та Кременчуцькому водосховищах зустрічається риба-голка та дрібні медузи, а вони є мешканцями солоної води морських лиманів.

«На сьогодні в Україні налічується 63 тисячі річок, 1,1 тисяч водосховищ, 40 тисяч озер, 400 тисяч ставків. У нас 1 мільйон 100 тисяч гектарів прісної води, і в той же час ми на європейській карті значимося як маловодна країна. Тому що ми так забруднили свої водойми, що не можемо брати з них питну воду», – наголошує голова Асоціації рибалок.

Крім того, він нагадав, що 2017 року в українські водойми потрапило понад 2 мільярди кубометрів стоків, і лише дві третини з них пройшли хоч якусь очистку.

«Україні давно вже треба було розробити та прийняти нову водну політику, признавши прісну воду державним стратегічним ресурсом. І підходити до її охорони та використання тільки з такої позиції!» – підсумував Чистяков.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв