Депутати й судді надають НАБУ фейкові декларації про доходи

232
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в ефірі одного з телеканалів підбив підсумки роботи відомства, яке функціонує вже рік.

«Протягом короткого періоду часу нам вдалося створити повноцінний правоохоронний орган розслідування, в якому є багато підрозділів, що забезпечують його автономність, а 1 жовтня минулого року ми вже були готові починати слідства. Якщо говорити про терміни роботи бюро, 4 грудня, після того, як був призначений Спеціальний антикорупційний прокурор, ми вже приступили до перших розслідувань», − нагадав Ситник.
«Ми вже направили до суду 9 кримінальних проваджень проти 12 особ. Це наші перші результати роботи. В основному це судді, які були затримані при отриманні неправомірної вигоди. Також ми направили справу одного з керівників служби експортного контролю, якого звинуватили в хабарництві в розмірі 250 тисяч доларів. Ми заарештували і направили до суду справу одного з керівників державної установи, який завдав збитків державі в розмірі 16 мільйонів гривень. На підході у нас ще є «цікаві» і «гучні» справи, які ми озвучимо пізніше»,  − цитує ІА ZiK главу НАБУ.
За його словами, в цілому відомство вже заарештувало близько 200 мільйонів гривень. Крім цього, йдеться про рухоме й нерухоме майно, валютні кошти, а загальна сума шкоди в результаті злочинів становить близько 1 мільярда гривень.
Ситник також повідомив, що чимало депутатів і суддів надають на перевірку Бюро несправжні декларації про доходи.
«Наприклад, перевірка декларацій деяких суддів показала, що у них є незадекларовані автомобілі, нерухомість, однак ми не можемо притягнути їх до кримінальної відповідальності. Сподіваюся, найближчим часом цей процес буде запущений і у нас буде ефективний інструмент боротьби», − зазначив очільник антикорупційного відомства.

Коментарi

Коментарiв