Петиція про знесення каплиці УПЦ МП у Києві набрала необхідну кількість голосів

305
Столична влада повинна незабаром розглянути петицію про знесення каплиці УПЦ МП

Кияни зібрали необхідну кількість голосів під петицією щодо вимогою знести будівлю УПЦ Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви у центрі столиці.

Про це повідомляють на сайті Київської міської ради.

«Територія, на якій незаконно побудована споруда – каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення і містить культурну спадщину Києва, є пам’яткою історії національного та місцевого значень», – підкреслює в петиції її автор В’ячеслав Толпига.

За його словами, ця територія належить громаді Києва і була передана в постійне користування Національному музею історії України для збереження цієї пам’ятки без зміни цільового призначення.

Нині пропозиція зібрала більше 10,6 тис. голосів. Згідно з правилами Київської міської ради, петиції, що збирають щонайменше 10 тисяч підписів, влада міста має розглянути протягом 90 днів.

УПЦ МП називає цю споруду Володимиро-Ольгинським храмом свого Десятинного чоловічого монастиря.

До слова, 27 січня Шевченківський районний суд Києва заарештував на 2 місяці з альтернативою застави двох підозрюваних у спробі підпалити каплицю. На захист підозрюваних виступили народні депутати і активісти.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв