НАТО готується до найгіршого сценарію щодо агресії Росії

258
Заступник Генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу зазначив, що нині політика Альянсу спрямована на стримування агресії РФ, проте не слід відкидати і найгіршого сценарію розвитку подій.

«Усі наші союзники розуміють, що стримування потрібне для запобігання конфлікту. Це цілком позитивний, миролюбний термін. Ми використовуємо стримування для того, щоби жодний ворог – чи то Російська Федерація, чи Президент Асад, чи будь-хто інший – не зміг навіть подумати про оспорювання нашої безпеки чи кордонів. Наразі стримування стоїть першим номером на порядку денному у зв’язку з агресією Росії щодо України. Я думаю, НАТО нині ефективно застосовує методи стримування, оскільки Альянс наростив військові сили», – зазначив в інтерв’ю ТСН Вершбоу.
Він нагадав, що організація працює над цим іще з 2014 року й закликав усіх союзників НАТО продовжувати підвищення військової готовності протягом найближчих років. Крім того, Альянс вирішив збільшити присутність своїх військ уздовж східного флангу, аби мати змогу відразу дати відсіч будь-яким несподіваним атакам. За його словами, це зробили для того, або російська влада добре подумала перед тим, як здійснювати напади.
«Ми вважаємо, що можливість прямої агресії Росії щодо НАТО малоймовірна, оскільки за нами стоїть значна військова сила. Але ми не можемо бути повністю самонадійними. РФ виявилася готовою порушити міжнародне право, проігнорувати Будапештський меморандум і деякі інші угоди, та зробити те, що вона робила і продовжує робити в Україні, зокрема на Донбасі. Тому Альянс мусить мати план дій в разі найгіршого сценарію. Над ним ми і працюємо. Ми пильніші. Ми вдосконалюємо обмін розвідувальною інформацією для того, щоби бути раніше поінформованими про підозрілу активність. Ми підвищуємо готовність наших військ, аби в разі потреби швидко відреагувати», – наголосив високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв