Історик: Заборона «бандерівської ідеології» небезпечна для Польщі

354
Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович

Закон про Інститут національної пам’яті насамперед спрямований проти українців, які проживають на території Польщі. Таку думку висловив очільник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Новий закон про Інститут національної пам’яті, схвалений сенатом Польщі, спрямований, в першу чергу, на українців, які мешкають зараз у цій країні», – переконаний експерт.

За його словами, закон про заборону пропаганди «бандерівської ідеології» більш небезпечний для Польщі, аніж для України: «Ось що читаємо в обґрунтуванні: «Беручи до уваги наростаючі міграційні рухи з України, коли носії ідеології українського націоналізму і адепти світогляду опертого на прославляння формувань, які скоїли геноцид, все більше представлені в Польщі, що також призводить до напруженості у польсько-українських відносинах».

Окрім того, у тексті закону зазначено, що він має нормалізувати міжнародні відносини та підтримати «справді демократичні спільноти в Україні». Однак різка реакція Ізраїля та США свідчать про інше.

«Зважаючи на те, що в Україні цей закон позитивно сприймають виключно проросійські сили стає зрозуміло кого збираються підтримувати польські політики», – підсумував історик.

Новий закон про Інститут національної пам'яті, схвалений вчора сенатом Польщі, спрямований в першу чергу на українців, …

Опубліковано Volodymyr Viatrovych 31 січня 2018 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв