Гааґа може розпочати суд над Путіним, − дипломат

233
Колишній Посол Великої Британії в РФ Ендрю Вуд висловив думку, що Гаазький трибунал може засудити Президента Російської Федерації Владіміра Путіна за вчинені військові злочини.

На думку Вуда, це може відбутися лише в тому разі, якщо про таку потребу почнуть говорити самі росіяни.
«Я вважаю, що першими, хто можуть і повинні засудити Путіна, повинні бути росіяни. Щодо юридичного залучення чинного глави Кремля до відповідальності, то багато що може трапитися. Теоретично, Путіним може зайнятися міжнародний кримінальний суд у Гаазі», – зазначив в інтерв’ю Апострофу дипломат.
У такому разі главу Російської Федерації звинуватять і у військових злочинах щодо окупації українського Донбасу. Хоча, за словами Вуда, ці території не принесли Путіну бажаного результату.
«Я вважаю, що в певному сенсі Росія вже програла на Донбасі. Схід України не став цінним придбанням для Росії. Так що, бажаючи зберегти хоча б видимість своїх успіхів в цьому регіоні, РФ навряд чи піде на якісь кроки на шляху до деескалації ситуації», – вважає екс-посол.
За його словами, основною метою окупації Донбасу для російського Президента був подальший розпад усієї України.
«Як мінімум, Кремль розраховував заручитися підтримкою в Одесі і Харкові, а це забезпечило б йому зовсім інший плацдарм. Вийшло по-іншому, і тепер Путін виявився в ізоляції, оскільки багато хто з його оточення розуміє, що після Криму вторгнення на Донбас було помилкою. Це можна порівняти з ситуацією з Гітлером, коли люди з його оточення говорили і робили тільки те, що подобалося фюреру. Всі бояться сказати йому правду», – наголосив Вуд.

Коментарi

Коментарiв