У Польщі заявили про готовність до діалогу щодо «антибандерівського» закону

475
Після схвалення обома палатами парламенту закон про Інститут національної пам’яті передано президенту Дуді

Керівництво Польщі відкрите на розмови з Ізраїлем і Сполученими Штатами Америки у справі конфлікту, що виник через схвалення парламентом новелізації закону про Інститут національної пам’яті.

Про це заявив очільник Постійного комітету Ради міністрів Яцек Сасін, передає Польське радіо.

За його словами, влада Польщі розуміє всю складність ситуації і прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький почав вести діалог.

«Прем’єр-міністр створив історично-юридичну групу, яка має почати діалог з ізраїльською стороною. Ми робимо все, що в наших силах і всі найважливіші особи в польській державі задіяні в пояснення цієї справи. Маємо надію на добру волю наших партнерів, що вони захочуть слухати наші аргументи, а не розпалювати конфлікт, який не має жодного сенсу і реальних підстав», – підкреслив Сасін.

Після схвалення обома палатами парламенту закон про Інститут національної пам’яті передано президенту Дуді, який вирішить, чи підписувати його.

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Згідно з законопроектом, за використання виразу «польські табори смерті» загрожуватиме штраф або позбавлення волі на три роки. Першого лютого «антибандерівський» закон ухвалив Сенат Польщі.

Ухвалення цього законопроекту викликало хвилю обурення по всьому світу і в самій Польщі. Зокрема, його різко розкритикували уряди США та Ізраїлю.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв