6 лютого Рада жорстко відповість Польщі – Парубій

570
В Україні планують відповісти Польщі на скандальний закон

6 лютого Верховна Рада України ухвалить постанову у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща «антибандерівського закону».

Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

Постанова 7553 уже зареєстрована, про що свідчить інформація на сайті ВРУ, однак її тексту поки немає.

Парубій запевнив, що її підтримують більшість у залі: «Проект на півтори сторінки… Завтра я запропоную його розглянути одним із найперших питань. Якщо першим буде постанова про недопустимість і про заперечення закону про деокупацію. Бо її треба відхилити…То другим рішенням я буду пропонувати прийняття постанови, яка є одночасно і жорсткою і вона погоджена всіма фракціями і погоджена з МЗС. І найголовніше є рішення комітету».

«Я переконаний, що ця постанова буде підтримана усім залом Верховної Ради», – підкреслив спікер Ради.

Нагадаємо, Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz’15 законопроект про заборону пропаганди «бандерівської ідеології».

Також Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів» проти поляків.

На цьому тлі МЗС України висловило стурбованість, заявивши, що Польща намагається зобразити українців «злочинними націоналістами».

США та Ізраїль різко розкритикували польський закон, заявивши, що країни категорично проти його ухвалення.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв